Про стандарти на розміри шкільних меблів
Використання шкільних меблів, що відповідає санітарно-гігієнічним вимогам, має велике значення для забезпечення тривалої працездатності, правильного фізичного розвитку, профілактики порушення постави й зору у школярів.
У процесі навчальних занять організм учня отримує статичне навантаження, що обумовлено необхідністю тривалий час зберігати робочу позу. Це навантаження різко збільшується у випадках неправильного підбору шкільних меблів, невідповідності її розмірів зросту учнів і іншим соматометричним параметрам. Одночасно виникають умови, що сприяють розвитку короткозорості та її прогресуванню, порушенню постави. Гігієнічні вимоги, пропоновані до шкільних меблів, у першу чергу, стосуються її розмірів.
Спеціальними вимірами було встановлено, що середні величини окремих параметрів тіла, які служать для нормування основних розмірів шкільних меблів, і їхнього співвідношення, при коливанні росту дітей і підлітків у межах п'ятнадцяти сантиметрів, істотно не відрізняються. Тому для школярів був прийнятий розподіл ростової шкали з інтервалом в 15 см. У шкільних меблях обов'язково повинне бути витримане правильне співвідношення основних елементів: висоти стільниці стола й стільця (лави) зі спинкою.
Відстань (по вертикалі) від заднього краю стола до сидіння - дифференція - дорівнює різниці висот сидіння та ліктя вільно опущеної руки сидячого школяра з додаванням 5,0-6,0 см. Занижена або завищена дифференція змушує школяра опускати або піднімати праве плече під час письма, що приводить до асиметрії тіла та скривлення хребта, а також до неприпустимого скорочення або збільшення відстані від очей до книги (зошита).
Відстань (по горизонталі) між краєм стільниці стола і краєм сидіння стільця - дистанція сидіння - повинно бути тільки від'ємною (не менш 4-х і не більше 8-ми см). При нульовій і особливо позитивній дистанції школяр, для правильного розміщення передпліччя на столі, змушений тягтися вперед; робоча поза стає незручної, створюються умови, що збільшують статичне навантаження й прискорюють стомлення.
У класі, обладнаному світлими меблями (обробка зі збереженням текстури), у той самий час дня, при однаковій орієнтації вікон і фарбуванні стін освітленість на 20% вище, ніж у класі, обладнаному партами (столами), пофарбованими в чорний або коричневий кольори. Тому серед усіх розмаїть кольорової гамми ДСП найбільш доцільно використовувати кольори „Бук Баварія” та „Вишня Оксфорд”.